Z historie

První myšlenka sehrát derby východočeských univerzit se zrodila v roce 2014. Netrvalo dlouho a 8. října viděla pardubická aréna před 2 657 diváky skvělou devítigólovou bitvu, kterou pro sebe urvala Univerzita Hradec Králové poměrem 6:3.

Rok na to, 22. října 2015, se pikantní zápas přesunul o 20 kilometrů severním směrem. A jestliže první derby nabídlo atraktivní podívanou, to na soutoku Labe s Orlicí nervy drásající. Za stavu 4:4 totiž duel dospěl až do prodloužení, ve kterém slavila upět hradecká univerzita.

Univerzita Pardubice se dočkala do třetice všeho dobrého. Do Tipsport arény se všichni aktéři sjeli opět 6. prosince 2016 . Znovu přišlo přes dva tisíce fanoušků, kteří znovu vytvořili skvělou kulisa. A ta tentokrát dohnala k vítězství domácí celek, jenž zvítězil jasně 6:2.

12. prosince 2017 se bojovalo opět pod Bílou věží. Tentokrát měli prakticky celý zápas navrch Hradečtí. V úvodním dějství se dostali do vedení 3:0. Soupeř sice dokázal snížit, jenže Lvi své vedení opět navýšili a dovedli ho do zdárného konce – 4:1.

A tento stav je také aktuálně platný. 13. prosince 2018 se totiž hrálo v pořadí páté derby a i tentokrát měli navrch studenti z věnného města. I když ze začátku tomu nic nenasvědčovalo – domácí Pardubice vedly po první třetině 2:0. Pak ale přišel hradecký šestigólový uragán a konečné skóre 6:2.

Od tohoto momentu protekla Labem spousta vody. Někteří borci, kteří se rvali o prestiž coby studenti, brázdí extraligová nebo prvoligová kluziště. Jmenujme třeba pardubického Patrika Poulíčka, Jana Zdráhala nebo Daniela Voženílka či hradeckého Reného Piegla, Jana Bergera nebo Štěpána Matějčka.

A nyní je tady prostor pro novou generaci! Po téměř pěti letech je tradice obnovena, východní Čechy uvidí v pořadí šestou bitvu mezi Univerzitou Hradec Králové a Univerzitou Pardubice.

Jak je zvykem, obě města se coby hostitelé střídají. A protože je řada na Hradci Králové, uvidí 4. dubna 2023 od 18:00 VI. derby univerzit ČPP Aréna!

Všechna dosavadní derby přitom spojuje jedna věc – skvělá atmosféra. Věříme, že ji společně vytvoříme i letos!